12 pont
1. A köztévét és -rádiót ne zsarolják sem a finanszírozáson, sem a felügyelő testületeken, sem az elnöki kinevezésre váró személyeken keresztül. A legjobb megoldás a köztelevízió finanszírozási függetlenségének visszaállítása és a fölösleges csatornák megszüntetése.
2. Az alkotmány választójogra, hatalomgyakorlásra, hatalmi ágakra vonatkozó bekezdéseinek megváltoztatásához a négyötödös többség visszaállítása.
3. Hosszú távú, világos lépéseket lefektető, a pártok közti konszenzust tükröző tervek megalkotása és nyilvános vitája a nyugdíjrendszer, az egészségügy hosszú távú fenntarthatóságának biztosítására, a pazarlás felszámolásával és nyilvános teljesítményméréssel előzetes kvótameghatározás helyett.
4. A pártok és vezetőik programjuk lényeges pontjait (költségvetési prioritások a finanszírozási módok megjelölésével, a közjogi rendszer érintő intézkedések, az adózást érintő intézkedések, a jóléti ellátásokat érintő intézkedések) minden részletét – beleértve finanszírozási forrásait is – hozzák nyilvánosságra a választási kampányban, a köztelevízióban folytatott viták és a sajtó képviselőinek tájékoztatásán keresztül.
5. A túlszabályozást, amely csak fölösleges közhivatalok fenntartását szolgálja, a vállalkozások működésének kárára, vizsgálják felül. A szabályozást váltsák ki utólagos rendőrségi, ügyészségi kontrollal és a büntetőjogi szankciók megszigorításával.
6. A közpénzek transzparenciáját nem álhivatalokkal és álintézkedésekkel lehet és kell elérni, hanem a közbeszerzési szabályok módosításával, büntetőjogi szankcióinak szigorításával, a kampányfinanszírozási szabályok módosításával, a „háttérintézmények” számának csökkentésével és pártatlan külföldi megfigyelők bevonásával.
7. Az államtitoknak, illetve titkosnak minősülő iratok körét radikálisan csökkenteni kell, és a titkosság szabályainak megállapítását nyilvánosságra kell hozni. Ugyanez vonatkozik a titkosszolgálatok működésének határaira.
8. Az offshore cégeknek, a titkos vagy névtelen számláknak és egyéb adólekerülés lehetőségeit – polgári jogi és büntető jogi szankciókkal – korlátozni kell, mérlegelve természetesen a gazdaságpolitika egyéb prioritásait.
9. A közoktatás színvonalát teljesítményméréssel, a tanárképzési intézmények programjának felülvizsgálatával és megfelelő ösztönzőrendszer kialakításával (beleértve a közalkalmazotti védettség megszüntetését) emelni kell.
10. A köztisztviselői kar és a közalkalmazottak politikai kitettségét csökkenteni kell, minőségi kiválasztásának módját megfelelő pénzügyi ösztönzéssel kell emelni, ugyanakkor létszámukat csökkenteni kell, a teljesítménymérést és a nem megfelelően teljesítő tisztviselők elbocsátását lehetővé kell tenni.
11. A közrendet és a bűnüldözést a rendőrség megerősítésével, a rendőri pálya vonzóbbá tételével, a rendőrségen belüli korrupció felszámolásával, valamint a rendőrség, a községi polgárőrség és az érintett közösség közti együttműködés révén kell fenntartani, szigorúan a büntetőjog rendelkezései szerint, tekintet nélkül a cselekmény jellegére és elkövetőinek vagyoni helyzetére vagy társadalmi státusára.
12. Minden polgár tekintse kötelességének a szolidaritást embertársaival, kis és nagy dolgokban egyaránt – ne viselkedjék bunkón a közlekedésben, ne különböztesse meg bőrszíne szerint polgártársait, tekintse kötelességének a rend és a tisztaság fenntartását, anyagi lehetőségeitől függően támogassa rászoruló polgártársait, és ne az államtól várja mindenre a megoldást.